Ветеринарний центр «Рудий Пес»

Години роботи :
Пн - Сб : 09:00 - 15:00
Нд : 9:00 - 12:00
+38 (093) 600 09 11
+38 (067) 600 09 11

Все, що необхідно знати про щеплення домашніх тварин

Всі ми дуже любимо своїх домашніх тварин. Вони наші супутники, вірні друзі, захисники. Ми прагнемо бачити їх здоровими, щасливими, грайливими, сповненими енергією протягом багатьох років. Ми годуємо, гуляємо, піклуємося, прагнемо забезпечити своїх улюбленців усім необхідним для нормального існування.

Для дбайливих власників домашніх тварин головним завданням є – стежити за здоров’ям вихованців. Важливу роль у запобіганні тяжких та смертельних захворювань тварин відіграють профілактичні щеплення.

Незалежно віт того, Ви є власником собаки чи кота, чи обох, постійне оновлення вакцинації має вирішальне значення для забезпечення безпеки Вашої тварини та, що надзвичайно важливо, безпеки вашої родини – оскільки є хвороби тварин, які можуть передаватися і людям.

 

То що ж таке щеплення? Які ризики? Які переваги? Чи варто зволікати?

Вакцинація – це профілактика низки інфекційних захворювань, які небезпечні не лише для тварин, а й для людини.

Для того, щоб вакцина була ефективною, вона містить у своєму складі агенти, схожі на мікроорганізми, які викликають захворювання. Після введення вакцини в організм, вона стимулює імунну систему до боротьби, у відповідь остання починає виробляти антитіла, які в майбутньому допоможуть знищити певні віруси.

Важливо, що на період вакцинації, тварина має бути здоровою, щоб імунна система могла правильно розвинути свою захисну реакцію.

Де б Ви собі не придбали ( чи підібрали – взяли) цуценя чи кошеня, як би Ви не довіряли заводчикам, минулим господарям, хорошим людям – тварина має витримати карантин строком 10-14 днів. За цей час Ви побачите: чи чутливий шлунково-кишковий тракт у Вашого улюбленця, звикнете один до одного та проведете дегельмінтизацію.

 

Важливість щеплень

Ревакцинація (повторне щеплення, для більш напруженого імунітету) тварин має вирішальне значення для здорового способу життя та правильного розвитку домашніх тварин. Навіть котиків, що не виходять із квартири, та песиків, які гуляють виключно на руках господарів необхідно регулярно щеплювати від вірусних захворювань. Одна із рекомендацій – планувати принаймні один раз на рік прийом у ветеринарного лікаря.

 

Як часто слід робити щеплення?

Якщо це цуценя чи кошеня вакцинацію проводять тричі, з інтервалом 14-28 днів, залежно від виробника. Для імунізації дорослих тварин цей термін складає 1 раз на рік.

 

Коли слід починати щеплення свого вихованця?

Цуценят та кошенят починають щеплювати з 8ми тижневого віку, з обов’язковою дегельмінтизацією (двічі) за 7-10 днів до щеплення. Не рекомендується проводити вакцинацію самостійно, оскільки Ви можете неправильно підготувати чи ввести препарат; на момент маніпуляції тварина може бути вже хвора і тому імунна система не відповість на вакцину.

 

Чи варто робити щеплення улюбленцю, якщо раніше була сильна алергічна реакція на вакцину?

У цій ситуації лікарі Ветеринарного центру «Рудий пес» будуть оцінювати всі можливі ризики і наддадуть Вам розгорнуту консультацію щодо виявленої проблеми.

 

Чи можна вакцинувати вагітну-лактуючу?

Є деякі вакцини, які тестувалися на вагітних та лактуючих тваринах, і не впливали шкідливо ані на самку, ані на приплід. Проте ми рекомендуємо уникати прийому більшості лікарських засобів під час вагітності та лактації, а більш детальну інформацію та альтернативні варіанти Вам розповість лікар нашого центру.

 

Чи є побічні ефекти від вакцин?

Будь-яка вакцина може викликати побічні ефекти. Однак – це досить рідкісне явище. Побічні ефекти – це, як правило, легкі реакції: в’ялість, сонливість, поганий апетит та місцева реакція в місці введення. Даний стан триває не більше доби. Головне, потрібно розуміти, що переваги щеплень набагато перевищують будь- які можливі побічні реакції.

 

Щеплення для собак включають такі захворювання:

 • Чума м’ясоїдних
 • Вірусний гепатит
 • Аденовірус
 • Парвовірусний ентерит
 • Лептоспіроз
 • Коронавірус
 • Сказ

Щеплення для котів включають такі захворювання:

 • Панлейкопенія
 • Каліцевірус
 • Ринотрахеїт
 • Хламідіоз
 • Сказ

Автор :Семенюк Роман Валерійович